Esenyurt’ta 10 kişiyi bıçaklayan saldırgan: ‘Çok sinirlenmiştim, pişmanım’

Esenyurt’ta dün meydana gelen olayda, sokak sokak gezen bir şüpheli önünü gelen kişilere bıçakla saldırmıştı. Biri Suriye uyruklu, biri kadın toplam 10 kişiyi bıçakla yaralayan saldırgan peşine düşen polis ekipleri tarafından yakalanmıştı.

Kimliği tespit edilerek gözaltına alınan Abdullah Ören, Cinayet Büro Amirliği’ne getirilerek sorgulandı. Şüphelinin daha önceden aralarında yaralamanın da bulunduğu 14 suç kaydı olduğu tespit edildi. Poliste verdiği ifadesinde suçunu itiraf eden şüphelinin ailesi tarafından istenmediği için bir yıldır sokaklarda yaşadığını söylediği öğrenildi.

“SOKAKLARDA YÜRÜRKEN ÖNÜME GEÇENE SALDIRDIM”

Olay günü daha önceden ailesiyle birlikte yaşadığı eski ev sahibinin evine gittiğini söyleyen Abdullah Ören, dedi. Öte yandan şüphelinin 21 Ocak 2023 tarihinde Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne giderek olay çıkardığı ortaya çıktı. Olay sırasında bir doktorun odasının camlarını kırarak tahrip eden şüphelinin doktorun ‘beyaz kod’ vermesi üzerine polis tarafından gözaltına alındığı belirlendi. Şüphelinin mevcutlu olarak çıkarıldığı adliyeden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı tespit edildi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x