Dilan Polat’ı cezaevinde esrarengiz bir kişi ziyaret etti! Bakın kim çıktı?

Saraç, Habertürk’e yaptığı açıklamada, Polat’ın tutuklanacağını önceden tahmin ettiğini söyledi. Saraç, “Türkiye’nin en çok konuşulan ismi olacaktı zaten. Yani öyle bir dönüm noktasındaydı. Yani öyle bir sivrilme vardı ki haritada, hani size anlatamam, bir anda bir yukarıya volkan gibi bir patlama olacaktı” dedi.

Saraç, Polat’ın tutuklandığını duyduğunda nasıl tepki gösterdiğini de anlattı. Saraç, “Tabii ki buna kimse inanmak istemez en başta. Psikolojik olarak çok zaten yıprandı. Aslında yavaş yavaş kendini bu sürece hazırladı. Birkaç kişi de bekliyordum ama böyle bir anda toplu herkes kim varsa alınmasını ben de beklemiyordum” dedi.

Saraç, Polat’ın cezaevinde soy ismi aynı olmayan üç kişiyle görüşme hakkı olduğunu ve bu hakkının bir bölümünü kendisiyle kullandığını söyledi. Saraç, “Dilan Polat avukatları aracılığıyla bana hangi soruları yöneltiyor? Aslında bilmek istediği şey ‘bana ne olacak, ben bundan sonra ne yapacağım, bana ne olacak’ Hani mesela hiç para pul ya da dışarıdaki mal varlıkları umurunda değil. Yani onların ne olacağı çok umurunda değil. Onun tek istediği şey özgürlüğü” dedi.

Saraç, önümüzdeki günlerde Polat’la cezaevinde ilk görüşmesini yapacak. Bugünlerde sadece Polat’ın avukatlar aracılığıyla gönderdiği sorulara yanıt veriyor. Saraç, “Dilan Polat’a ne zaman özgür kalacağım diye sorular soruyor. Peki siz onun yıldız haritasına bakıp ona ne cevap gönderdiniz? Maksimum nisan ayına kadar zaten çıkacağıydı. Ama özellikle, şubat, mart yüzde 90 Dilan’ı dışarıda görebiliriz” dedi.

Saraç, Polat’ın savcıya dilekçe vereceği ya da basına açıklama yapacağı zamanı öğrenmek için dahi yıldız haritasına baktırdığını söylüyor. Saraç, “Daha çok çıktıktan sonraki süreciyle alakalı biz birazcık daha ilgileniyoruz. Çünkü ben hani yüzde 90 çıkacağını düşünüyorum. Orada içerideki süreciyle alakalı değil de çıktıktan sonraki sürecini birlikte konuşuyoruz” dedi.

Saraç, “Dilan Polat’a cezaevinden ne zaman çıkacağını söylediniz?” sorusunu da “Dilan ne zaman çıkacağını avukatları aracılığıyla sorduğunda ben de onun nisana kadar çıkacağını söyledim hatta şubat ve mart ayını çok daha yüksek ihtimalle dışarıda olma ihtimalini görüyorum” yanıtını verdi.

Sonuç olarak, Dilan Polat’ın cezaevinde tutuklu bulunduğu süre boyunca astrolog Hilal Saraç’a danışmaya devam ettiği ve Saraç’ın Polat’ın Nisan ayına kadar cezaevinden çıkacağını tahmin ettiği anlaşılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x