Bitlis JÖH Taburu ‘Zeytin Dalı Harekatı’na uğurlandı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Jandarma Özel Harekat (JÖH) taburu ‘Zeytin Dalı Harekatı’na uğurlandı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye’de yürütülmekte olan ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için Bitlis’ten JÖH ekibi yola çıktı. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, JÖH taburunun ‘Zeytin Dalı Harekatı’ çerçevesinde Suriye’de yürütülmekte olan operasyona katılmak üzere gerçekleştirilen uğurlama törenine katıldı. Törende konuşan Vali Karaömeroğlu, “Bugün Suriye’ye gönderilen bu evlatlarımız, her biri bir gül bahçesine girercesine şehadeti göze alarak ulusal güvenliğimize katkıda bulunmak ve terörle mücadeleye destek vermek amacıyla harekete geçmektedirler” dedi.

Konuşmaların ardından Komando Andı’nı okuyan kahraman jandarmalar, uğurlamaya gelen aileleriyle vedalaşarak dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.

Tatvan JÖH’te düzenlenen törene; Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Alper Özdemir, Tatvan Kaymakamı Remzi Demir, İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, diğer protokol üyeleri ve askerlerin aileleri katıldı. – BİTLİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x