Solana Fiyatı Yükselecek mi? SOL Fiyat Analizi

Bugün sizlerle birlikte artış yaşaması beklenen Solana’yı inceleyeceğiz.

Solana Fiyat Analizi

FTX krizinden en çok etkilenen kripto varlıklar arasında yer alan popüler altcoin Solana, Ocak ayının başlangıcıyla birlikte 20 günlük bir zaman dilimi içerisinde 9 dolardan 26 dolara kadar yükselmişti. Son iki ay içinde menzile bağlı bir hareketin basit yapısını oluşturan varlık bir testere hareketinden geçti. Akümülasyon aşaması 26,8 dolar ile 20 dolar arasında sınırlı kaldı ve bu aralığın temel engel olduğunu gösterdi. 26,8 dolar ile 20 dolardaki aralık seviyelerinde 26,8 dolardan V şeklinde bir düşüş kaydediyor. V şeklinde düşüş genellikle agresif bir düşüşe işaret etmektedir ki SOL fiyatı da yüzde 24 oranında düşerek 20 dolardaki destek seviyesini tekrar ziyaret etmiş oldu. Bununla birlikte, agresif V şeklinde düşüşe rağmen bu düşüş satıcıların elinin güçsüz olduğunu gösteren hacim aktivitesinde istikrarlı bir düşüşe işaret ediyor.

Bu düşük hacimli geri çekilme, SOL’un 20 dolar desteğinden sıçrama ihtimalinin son derece yüksek olduğuna işaret ediyor. Kısa vadeli yatırımcılar, yüzde 28’lik yükselişe işaret eden genel direnç seviyesi olan 26 dolara kadar bu kısa yükselişi değerlendirebilirler. Ancak Solana’nın yakın gelecekteki fiyat hareketinin kaderinin söz konusu aralığın kırılmasına bağlı olduğu unutulmamalı.

Bu sebepten ötürü, 26 dolar direncinden gelecek yükseliş kırılımı SOL fiyatını 30,5, 34,6 ve 39 dolar dirençlerini takip etmeye itebilecek bir yükseliş trendinin devamını tetiklemesi beklenebilir. Tam tersi senaryoda ise 20 doların altında bir günlük mum kapanışı yapılması satıcıları SOL fiyatını 15 dolara çekmeye teşvik edebilir.

Ağ Kesintileri Devam Edecek mi?

Bununla birlikte Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, geçtiğimiz günlerde yeni planlarını açıkladı.

Ağ üzerinde yaşadığı kesintiler yüzünden gündemden düşmeyen Solana, geçen yıl içerisinde de pek çok kesinti yaşamıştı. Yakovenko, büyük güncellemeler sırasında istikrarı korumanın zor olduğunu belirterek, yeni planlarını açıkladı. Yakovenko, yaptığı açıklamada Solana Labs’in ağ güvenilirliği ve çalışma süresi için yazılım yükseltme sürecinde iyileştirmeler yapacağını söyledi. Hızlı, ölçeklenebilir ve güvenilir bir ağın öncelikle arasında olduğunu belirten Yakovenko, hız ve ölçek geliştirmelerine odaklanan geçen haftaki 1.14 ağ güncellemesiyle ilgili sorunlar, bu büyük güncellemeler sırasında istikrarı korumanın ne kadar zor olduğunu açıkça ortaya koydu ifadesini kullandı.

Solana ağını daha kararlı hale getirmek için yoğun çaba sarfeden mühendisler, en son güncellemede yaşanan sorunların ardından açıkları tespit etmek için ek harici geliştiriciler ve denetçilerle çalışmayı planlıyor.

Bunun yanında Solana mühendislerinin bir kısmı rakip bir ekip oluşturarak ağı zorlamaya devam edecek. Bu kapsamda mühendisler 6 aşamalı bir plan ile ağ geliştirme sürecini düzene sokmak için gayret gösterecek. Ayrıca harici ekip olarak çalışacak olan Jump Crypto’nun firedancer ekibi ve Mango DAO geliştiricileri ikinci bir doğrulayıcı olarak görev yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir