İstanbul Valiliği’nden İyi Parti açıklaması: Mermilerin şantiye görevlisinin tabancasından çıktığı kesinleşti

İstanbul Valiliği, İyi Parti İl Binası’nın kurşunlanmasına ilişkin mermilerin bölgedeki şantiye görevlisinin bulundurma ruhsatlı tabancasından çıktığının kesinleştiğini duyurdu. 

Yapılan açıklamada, 30 Mart’ta meydana gelen ve İyi Parti İl Binası ile yakınında bulunan bir iş yerine isabet eden mermilerle ilgili olarak, “İl Başkanlığı ve yanındaki iş merkezine isabet eden mermi çekirdeği parçalarının, olaydan sonra yakalanan ve E-5 Otoyolu istikametindeki inşaatın şantiye görevlisi olan (M.E)’ye ait bulundurma ruhsatlı tabancadan çıktığı balistik raporu ile kesinlik kazanmıştır” denildi.

Ne olmuştu?

İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı, sabah saatlerinde kurşunlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 17.49’da yaptığı Twitter paylaşımında, failin yakalandığını duyurdu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına isabet eden kurşunun, inşaat bekçisinin görevli olduğu yerde yaşanan hırsızlık girişimini engellemek amacıyla ateşlediği silahından çıktığını açıklamıştı. 

TIKLAYIN | Akşener, kurşunlanan İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde: Meral Akşener’i korkutacak adam anasından doğmadı, korkmuyorum Recep Bey!

TIKLAYIN | İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı kurşunlandı

TIKLAYIN | Emniyet’ten İyi Parti saldırısıyla ilgili açıklama: Hırsızlık girişimi kovalaması

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu, kurşunlanan İyi Parti İstanbul İl Başkanlığı’nı ziyaret etti: Devleti yöneten kişinin kullandığı dile özen göstermesi lazım

TIKLAYIN | Demirtaş: İyi Parti’ye yapılan saldırıyı lanetliyorum, bu tür saldırılar asla iktidardan bağımsız yapılamaz

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir