Akşener’in “Kayıp Bakan Nemo” Çıkışına Nureddin Nebati’den Cevap Geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, partisinin Meclis’teki grup toplantısında kendisine esprili bir şekilde yüklenen İYİP Genel Başkanı Meral Akşener’e bu kez alışık olunmayan bir şekilde sert cevap verdi.

Bakan Nebati, esprili kişiliğiyle tanınan bir siyasetçi olurken, bilindiği gibi Akşener’in grup konuşması metinleri de esprili yüklenmelerden oluşur. Bu kez esprili bir karşılık gelmedi.

Nureddin Nebati ise Akşener’in çıkışına alışıldık esprili çıkışlını yapmadı. Bakan Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sert söylemlerde bulundu.

‘Sayın Akşener’ diyerek Twitter hesabını da mention’layan Nebati, ‘Bugün bir konuşmanızda, sayısız iftira ve çarpıtmalarınıza bir yenisini daha eklemişsiniz. Şahsımı hedef alarak bazı ithamlarda bulunmuşsunuz’ dedi. 

Sosyal medyada da trend olan ‘Kayıp Bakan Nemo’ üzerinden Nebati, ‘Peşinen söyleyeyim, asıl sorun anaokulu seviyesindeki teşbihinizle ifade ettiğiniz gibi ‘Nemo’ olmakta değil. Asıl sorun, gerçekleri sürekli çarpıtarak bir çıkar elde etme arayışında olmanızdır’ ifadelerini kullandı.

Depremden sonra selin de vurduğu afet bölgesinden kendisinin ve Akşener’in fotoğrfaları eşliğinde Nebati, “Anlaşılan, siz hırslarınız uğrunda, her yol mübah anlayışıyla ilerlerken, partinizde yaşanan kopuş ve istifaların çıkardığı gürültüyü bastırabilmek için ucuz benzetmeler, çarpıtma ve iftiralardan medet uman bir konumdasınız” dedi.

Bakan, paylaşımına, ‘Ülkemizde deprem afetlerinin, sel afetlerinin yaşandığı bir süreçte, sizler masaların etrafında ikbal pazarlıkları yapıp, tiyatro sahnelerini aratmayacak oyunlarla masadan güya kalktığınızda, kulağınızdan tutup o masaya sizi tekrar kimler oturttuysa onlara söyleyin, bizler, ilk günden bu yana milletimizle yan yana, tek yürek halinde gece-gündüz sahada mücadele etmeye devam ediyoruz’ derken, ihtisas alanına dair de icraatlarını anlattığı bilgiler verdi: 

Bizler, EYT’li vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmak için çalışıyoruz. 3600 Ek Gösterge için çalışıyoruz. Emeklilerimizi bir nebze rahatlatabilmek için çalışıyoruz. Depremzede ve selzede vatandaşlarımızın yaralarını her bakımdan en iyi şekilde sarmak için çalışıyoruz.

“Öyle sizler gibi afet bölgesine gidip steril ve göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra hemen konforlu genel merkezlerimize kaçarak koltuk kapmaca oynamıyoruz” diyerek Akşener’in bölgede çekindiği bu ? fotoğrafı yayımladı.

Nebati son olarak da Akşener’in Millet İttifakı’yla yakın süreçte yaşadığı sorunlara atıfla, ‘Esasen kafanızı kişisel ikbal hesaplarınızdan kaldırıp etrafınıza şöyle bir baksanız bunların tümünü siz de zaten çok net bir şekilde göreceksiniz. Eğer ‘Yok, ben kafamı ille de gömmeye kararlıyım’ diyorsanız siz zahmette bulunmayın, afetzede vatandaşlarımız için gecikmeksizin attığımız adımların bir kısmını bu bağlantıdan hemen okuyabilirsiniz’ diyerek bakanlığın depreme yönelik aldığı tedbirler için yaptığı yayının linkini paylaştı.

Nebati’nin son cümleleri de gayet net oldu: “Gerçekleri eğip bükerek kendi eğrilerinizi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız kesinlikle büyük bir yanılgı içindesiniz.”

t.co

Meral Akşener’in Nureddin Nebati’yi sinirlendirmiş olması mümkün mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir