AKP’nin görüştüğü Yeniden Refah’ın ittifak şartı: 6284 sayılı Kanun yürürlükten kaldırılsın!

AKP Genel BaşkanVekili Binali Yıldırım ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, dün (10 Mart) Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı ziyaret etti ve Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı‘na katılımı için resmi davette bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Yaklaşan seçimler dolayısıyla karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. 14 Mayıs seçimlerinde Yeniden Refah Partimizi Cumhur İttifakı’nda görmek istediklerini ifade ettiler. Yetkili kurumlarımızla değerlendirmeler yapıp istişare edeceğiz. Kendilerine de en kısa zamanda cevap vereceğiz” açıklamasında bulundu.

Bugün kararını açıklaması beklenen Yeniden Refah Partisi’nin ittifak yapabilmek için istediği şartlar da ortaya çıktı. Yeniden Refah Partisi’nin Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner sosyal medya hesabından; 

“Bir ittifak yapabilmemiz için partilerin 30 maddelik şartları kabul etmeleri gerekiyor” diyerek bir paylaşım yaptı.

Güner’in paylaşımına göre Yeniden Refah Partisi, ittifak şartı olarak, kadın haklarını ilgilendirenen temel yasalardan olan 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun‘un kaldırılmasının talep ediyor. Parti bunun yanı sıra LGBTİ+ derneklerinin ve süresiz nafakanın kaldırılmasını, ayrıca “ahlak ve maneviyat öncelikli eğitim sistemi inşa edilmesi”ni istiyor. 

Seçimlere ilişkin bugün açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “14 Mayıs destanını, bir süredir beraber yol yürüdüğümüz, aramıza yeni katılan ve katılacak olan dostlarımızla Cumhur İttifakı olarak beraberce yazacağız” demişti.

  

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir