25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Son Bitcoin Tahminine Dikkat!

Bitcoin (BTC)’in fiyatı, küresel bankacılık sistemi istikrarsızlık yaşarken Bitcoin’e giderek daha fazla güvenen yatırımcılar arasındaki yükseliş hissi nedeniyle Haziran 2022’den bu yana ilk kez 20 Mart’ta 28.000 doların üzerine ulaştı. Ancak, fiyat o zamandan beri kısmi bir geri çekilme yaşadı ve şu anda 538 milyar dolarlık piyasa değeriyle 27.900 dolardan işlem görüyor. Bu sırada bazı yatırımcılar fiyatlarda yükseliş olasılığına dikkat çekiyor. Ayrıca, teknik analiz aracı TD Sequential göstergesi de bu süreçte yeni bir sinyal yakıyor gibi duruyor. İşte detaylar…

Bitcoin için sırada neler var?

Piyasadaki bazı iyimser kişiler, BTC fiyatının yakında 30.000 dolara ulaşacağına inanıyor, ancak 21 Mart’taki, yani bugünkü ABD Merkez Bankası (FED) toplantısının sonucu, ABD hisse senetleri ve kripto paranın yönünü belirlemede çok önemli bir rol oynayacak gibi görünüyor. Fed şu anda enflasyonla mücadele ederken, aynı zamanda ekonomiye 300 milyar dolar enjekte edilmesine ve son altı ayda uygulanan tüm parasal sıkılaştırma önlemlerinin tersine çevrilmesine yol açan gelişen bankacılık krizini ele almaya çalışıyor.

Kimine göre FED’in bir sonraki hamlesi para basımına geri dönmek olabilir, ancak bazı analistler 25 baz puanlık bir faiz artırımına daha çok ihtimal veriyor. Diğer yandan, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) Credit Suisse krizine rağmen 50 baz puanlık artışa devam etmesi, enflasyonun şu anda merkez bankaları için önemli bir endişe kaynağı olduğuna işaret ediyor. Fed’in ECB’ye benzer bir duruş sergileyip sergilemeyeceği henüz belli değil.

Bitcoin’de TD Sequential göstergesi dikkat çekiyor

Popüler analist Ali Martinez, teknik grafiklere göre Bitcoin’in şu anda 28.000 dolarda önemli bir dirençle karşılaştığına, 27.000 doların ise kripto para birimi için kritik bir destek seviyesi olduğuna dikkat çekiyor. Martinez, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

TD Sequential, BTC’nin 1 günlük grafiğinde bir satış sinyali sunar. BTC’yi 27.000 dolar desteğinin altına itebilecek ve 26.000-25.300 dolara düşüşü tetikleyebilecek 1 ila 4 mum çubuğu düzeltmesi bekliyor. Bitcoin, satış sinyalini geçersiz kılmak ve 29.600 dolara düşmemek için 28.200 doların üzerinde kapanış yapmalı.

Öte yandan, borsalardaki Bitcoin arzı, geçen hafta kadar önemli ölçüde arttı. Bu, BTC üzerinde devam eden olası satış baskısı anlamına gelebilir. Bu sırada, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere TD Sequential göstergesi, kripto para piyasasında önem taşıyor, zira daha önce 25 sinyali doğru çıktı. Bu sinyal, 3-4 yıl önce Bitcoin’in 2019’daki zirvesini ve dip fiyatını doğru tahmin etmişti. Aynı şekilde 2017 ve 2018 yıllarındaki zirve ve dip seviyeler de TDS’in doğru tahmin ettiği veriler oldu. Ayrıca XTZ, LINK, ETH gibi altcoin’lere yönelik de birçok fiyat hareketini doğru bildi. En son, geçtiğimiz hafta 20.000 doların eşiğinde olan BTC için yükseliş sinyali vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir